Лапароскопічна резекція шлунка рукавним методом
Рукавна резекція шлунка вважається однією з найбільш щадних оперативних втручань, оскільки в ході операції хірурги допускають лише мінімальні анатомічні зміни.
0
Років довіри
0
Хірургічних втручань на рік
0
Сеансів на рік
Рукавна резекція шлунка або поздовжня гастропластика почала активно застосовуватися в деяких європейських країнах на початку 2000 років, поступово ставши популярною у всьому світі. Це баріатрична операція, що виконується за лапароскопічною методикою. Висока ефективність та простота процесу, дозволила багатьом медичним клінікам впровадити її у свою практику. Баріатричні хірурги Центру метаболічної хірургії проводять поздовжню резекцію шлунка навіть у складних випадках, коли лікарі інших медустанов відмовляють пацієнтові у допомозі.
Рукавна резекція шлунка – принцип операції
Рукавна резекція шлунка вважається однією з найбільш щадних оперативних втручань, оскільки в ході операції хірурги допускають лише мінімальні анатомічні зміни. У процесі хірургічного втручання лікарі видаляють розтягнуту частину шлунка (бічний), а потім формують вузьку трубку діаметром не більше 2 см. Її об'єм становить близько 60-80 мл.
Злив резекції шлунка відбувається під загальним наркозом лапароскопічним доступом. Віддалена частина шлунка витягується із порожнини очеревини через інструментальний прокол передньої частини черевної стінки.
Після операції у пацієнтів не змінюється процес пересування харчової грудки, жоден із відділів кишечника не торкається. Видалення підлягає лише та частина шлунка, де відбувається вироблення гормону греліну. Таким чином, їжа не знаходить перешкод над ділянкою звуження, завдяки перистальтиці потрапляє у нижній відділ шлунка. Далі через воротар харчова грудка невеликими порціями потрапляє у дванадцятипалу кишку.
Грелін називають гормоном голоду та харчового задоволення. Він відноситься до пептидних гормонів, наділених деякими ендокринними та метаболічними функціями. Грелін може бути активним та неактивним. Лікарі припускають, що за апетит відповідальні обидві форми. Перед їдою рівень гормону значно підвищується, після – знижується. Баріатричні операції призводять до зниження рівня греліну, оскільки насичення у пацієнтів відчувається раніше, ніж у здорових людей.
Після операції у хворих підвищується кількість жовчних кислот, що посилюють вироблення інсуліну. Під його впливом глюкоза перетворюється на енергію, збільшується синтез пептидів, які відповідальні за відчуття насичення. В результаті пацієнт після операції відчуває ситість після прийому невеликої порції їжі, і не відчуває колишнього дискомфорту від голоду.
Показання та протипоказання до операції
Основними показаннями до лапароскопічної резекції шлунка вважається надмірна вага та ІМТ понад 35 кг/м2 з супутніми патологіями, спричиненими ожирінням, а також надмірна маса тіла та ІМТ понад 40 кг/м2 без патологічних змін в організмі.
Абсолютні протипоказання:
- тяжкі психічні захворювання;
- неконтрольовані порушення згортання крові;
- деякі форми печінкової та ниркової недостатності;
- туберкульоз;
- цукровий діабет І типу;
- непереносимість загального наркозу.
До основних переваг рукавної резекції шлунка відносять:
01
Мала інвазивність проти іншими баріатричними операціями. Хірургічне втручання проводиться без розрізів, деформації відділів кишківника, роз'ємів. Це дозволяє хірургам скоротити кількість можливих ускладнень у післяопераційний період. На етапі відновлення організм не потребує харчових добавок, оскільки адсорбція вітамінів та мінеральних компонентів скорочується незначно. Також пацієнтам можна не дотримуватись обмежувальних дієт та харчуватися продуктами, до яких він звик.
02
Насичення невеликою кількістю їжі – це основна перевага операції. Після резекції пацієнту потрібні малі порції. Це пояснюється тим, що в процесі втручання хірург зменшує обсяг шлунка, що спричиняє зниження вироблення гормонів та інших біологічно активних речовин, які відповідають за насичення. Таким чином, пацієнт споживає набагато менше калорій і маса тіла знижується. Ефект посилюється, коли він починає щодня виконувати вправи для схуднення.
03
Відсутність ймовірності розвитку демпінг-синдрому. Хірурги під час операції не торкаються сфінктеру шлунка, тому їжа нормально перетравлюється в шлунку. За інших видів баріатричних операцій розвиток цього синдрому можливий. Він проявляється нетравленням шлунка, больовими відчуттями, дискомфортом, діареєю.
04
При рукавній резекції шлунка хірурги не використовують сторонні тіла (наприклад, бандажі). З цієї причини виключено ризик інфікування та утворення ерозії.
05
Існують можливі недоліки рукавної резекції шлунка, одна з яких – незворотність операції. Видаляється більша частина органу, наприклад, при субтотальній резекції шлунка видаленню підлягає до 4/5 загального обсягу.
Підготовка до операції
Усі пацієнти до хірургічного втручання проходять діагностичні процедури. Необхідна гастроскопія, що дозволяє визначити стан слизової оболонки шлунка. Крім цього, за деякий час до передбачуваної операції лікар призначає дієту. Зниження калорійності страв допомагає зменшити розмір печінки, що сприяє сприятливому результату втручання, знижує ймовірність розвитку ускладнень.
За півгодини до початку хірургічної операції пацієнту показано антибактеріальні препарати. Безпосередньо перед втручанням готують операційне поле: волосся на животі видаляють машинкою. Пацієнта фіксують на столі в лежачому положенні. Руки мають бути витягнутими вздовж тулуба. Після введення анестезуючого засобу в шлунок вводять ендоскоп.
Можливі ускладнення
Во время операции и после нее, существуют определенные риски, характерные для большинства лапароскопических процедур:
- инфицирование;
- кровотечение;
- деформация желудка;
- показания к переходу на открытое вмешательство;
- повреждение близлежащих органов.
Иногда отмечают повреждения штапельной линии, функция которой – разделение желудка. Все осложнения возникают крайне редко, менее, чем в 1% случаев. Изменение состояния сосудов и кровообращения могут привести к формированию фистулы после потери целостности линии шва.
Кроме этого, иногда наблюдается развитие желчекаменной болезни, стеноза – чрезмерного сужения трубки пищевода, рефлюкс-синдрома. Возможно формирование небольшой грыжи в месте прокола.
Питання відповідь
Есть вероятность увеличения массы тела по прошествии времени?
После операции в редких случаях к концу пятого года, некоторые пациенты незначительно набирают вес, однако это происходит при погрешностях в питании, нарушении рекомендаций специалиста.
Насколько снизиться вес после операции?
Продольная резекция желудка позволит постепенно приблизить вес к норме. Однако для этого необходимо желание пациента навсегда изменить сформировавшиеся пищевые привычки и ежедневно выполнять физические упражнения.
Какой результат я могу ожидать?
В течение первого года жизни, при условии выполнения рекомендаций специалиста, пациенты теряют более 50% массы тела.
м. Київ,
Харківське шосе 121,
1-й поверх, кабінет 103.
Харківське шосе 121,
1-й поверх, кабінет 103.
Пн. - Нд.: 08.00 — 18.00
0800 215 486