Лапароскопічна резекція шлунка рукавним методом

Рукавна резекція шлунка є одним із найбільш щадних хірургічних втручань, оскільки під час операції виконуються мінімальні анатомічні зміни, що забезпечує швидке відновлення пацієнта та ефективне зниження ваги.

Переваги програми для рукавної резекції шлунка

  • Фіксована вартість лікування "під ключ" – без прихованих доплат.

  • Прозоре ціноутворення – жодних додаткових платежів.

  • Комплексний підхід – програма включає всі необхідні медичні послуги, зокрема передопераційну підготовку та перебування в стаціонарі.

  • Висока кваліфікація спеціалістів – операції виконують досвідчені хірурги та професійний медичний персонал.

Склад програми

  • Консультація баріатричного хірурга – детальне обговорення операції, оцінка стану здоров'я та підготовка до хірургічного втручання.

  • Попередні обстеження – лабораторні аналізи, УЗД органів черевної порожнини, гастроскопія, консультації суміжних спеціалістів (кардіолога, ендокринолога, анестезіолога, психолога).

  • Розхідні матеріали для операції – високоякісні сертифіковані інструменти та витратні матеріали.

  • Наркоз із премедикацією – індивідуально підібрана анестезія для комфортного та безпечного проведення операції.

  • Лапароскопічна рукавна резекція шлунка – сучасне малоінвазивне втручання для ефективного зниження ваги.

  • Післяопераційне перебування в стаціонарі – комфортні умови, цілодобовий нагляд медичного персоналу.

  • Післяопераційний контроль – консультації хірурга та необхідні обстеження в період відновлення.

Безкоштовна онлайн консультація з баріатричним хірургом 24/7

Трепет Сергій Олегович
Трепет Сергій ОлеговичЛікар-хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук.

Рукавна резекція шлунка, або поздовжня гастропластика, почала активно застосовуватися в деяких європейських країнах на початку 2000-х років і поступово набула популярності у всьому світі. Це баріатрична операція, яка виконується за лапароскопічною методикою. Висока ефективність і відносна простота процедури дали змогу багатьом медичним клінікам успішно впровадити її у свою практику.

Баріатричні хірурги Центру метаболічної хірургії виконують поздовжню резекцію шлунка навіть у складних випадках, коли в інших медичних закладах пацієнтам можуть відмовити в хірургічному лікуванні.

Резекция желудка

Рукавна резекція шлунка – принцип операції

Рукавна резекція шлунка вважається одним із найбільш щадних хірургічних втручань, оскільки під час операції хірурги здійснюють мінімальні анатомічні зміни. У ході втручання видаляється розтягнута бічна частина шлунка, а залишкова частина формується у вузьку трубку діаметром не більше 2 см і об’ємом приблизно 100–150 мл.

Операція проводиться під загальним знеболенням із використанням лапароскопічного доступу. Видалена частина шлунка витягується через інструментальний прокол у передній черевній стінці.

Після операції не порушується природний процес травлення, оскільки не змінюється анатомія кишечника. Єдина частина, що видаляється, – це сегмент шлунка, де виробляється гормон грелін. Завдяки цьому пацієнт швидше відчуває насичення, адже саме грелін відповідає за відчуття голоду.

Грелін – це пептидний гормон, який впливає на апетит. Його рівень значно підвищується перед прийомом їжі і знижується після насичення. Після рукавної резекції вироблення греліну скорочується, що допомагає пацієнтові менше відчувати голод і контролювати апетит.

Також після операції підвищується рівень жовчних кислот, які стимулюють вироблення інсуліну. Це покращує обмін глюкози, підсилює синтез пептидів, що відповідають за відчуття ситості, та сприяє більш ефективному зниженню ваги. У результаті пацієнт відчуває насичення після значно меншої порції їжі, ніж до операції.

Показання та протипоказання до операції

Основними показаннями до лапароскопічної резекції шлунка вважаються надмірна вага та ІМТ понад 35 кг/м² із супутніми патологіями, спричиненими ожирінням, а також надмірна маса тіла та ІМТ понад 40 кг/м² без патологічних змін в організмі.

Абсолютні протипоказання:

  • тяжкі психічні захворювання;

  • неконтрольовані порушення згортання крові;

  • деякі форми печінкової та ниркової недостатності;

  • туберкульоз;

  • цукровий діабет І типу;

  • непереносимість загального знеболення.

Відносні протипоказання:

  • стравохід Барретта (метапластична зміна клітин слизової оболонки нижньої частини шлунка);

  • важка форма гастроезофагеальної рефлюксної хвороби.

До основних переваг рукавної резекції шлунка відносять:

01

Мала інвазивність у порівнянні з іншими баріатричними операціями.

Хірургічне втручання виконується без розрізів, деформації відділів кишківника чи створення роз'ємів, що дозволяє хірургам зменшити кількість можливих ускладнень у післяопераційний період. Під час етапу відновлення організм не потребує додаткових харчових добавок, оскільки адсорбція вітамінів і мінеральних компонентів зменшується лише незначною мірою. Крім того, пацієнти не змушені дотримуватись суворих обмежувальних дієт — вони можуть харчуватися звичними для них продуктами.

02

Насичення невеликою кількістю їжі — це головна перевага операції.

Після резекції пацієнту необхідні менші порції. Це пов’язано з тим, що під час втручання хірург зменшує об’єм шлунка, що, у свою чергу, призводить до зниження вироблення гормонів та інших біологічно активних речовин, які відповідають за відчуття насичення. Таким чином, пацієнт споживає значно менше калорій, і його маса тіла поступово знижується. Ефект посилюється, коли пацієнт починає регулярно виконувати фізичні вправи для схуднення.

03

Відсутність ймовірності розвитку демпінг-синдрому.

Хірурги під час операції не торкаються сфінктера шлунка, тому їжа нормально перетравлюється в шлунку. За інших видів баріатричних операцій розвиток цього синдрому можливий. Він проявляється нетравленням шлунка, больовими відчуттями, дискомфортом, діареєю.

04

При рукавній резекції шлунка хірурги не використовують сторонніх тіл (наприклад, бандажів).

Завдяки цьому виключено ризик інфікування та утворення ерозій.

Підготовка до операції

Усі пацієнти до хірургічного втручання проходять діагностичні процедури. Обов'язковою є гастроскопія, яка дозволяє визначити стан слизової оболонки шлунка. Крім того, за деякий час до передбачуваної операції лікар призначає дієту, зниження калорійності страв, що допомагає зменшити розмір печінки, сприяє сприятливому результату втручання та знижує ймовірність розвитку ускладнень. За півгодини до початку операції пацієнту призначають антибактеріальні препарати. Безпосередньо перед втручанням готують операційне поле: волосся на животі видаляють за допомогою машинки.

Можливі ускладнення

Під час операції та після неї існують певні ризики, характерні для більшості лапароскопічних процедур:

  • кровотеча;

  • деформація шлунка;

  • показання до переходу на відкрите втручання через пошкодження прилеглих органів.

Однак усі ці ускладнення виникають вкрай рідко — у менш ніж 1% випадків.

Окрім цього, іноді може спостерігатися розвиток жовчнокам'яної хвороби, стенозу (надмірного звуження трубки стравоходу), рефлюкс-синдрому. Також можливе формування невеликої грижі в місці проколу.

Відповіді на поширені запитання

Чи існує ймовірність збільшення маси тіла з часом?

Після операції в рідкісних випадках, до кінця п’ятого року, деякі пацієнти можуть незначно набрати вагу. Це трапляється за наявності порушень у харчуванні або недотримання рекомендацій лікаря.

Наскільки зменшиться вага після операції?

Поздовжня резекція шлунка дозволяє поступово наблизити вагу до норми. Однак для досягнення стабільного результату необхідно змінити харчові звички і активно слідувати рекомендаціям фахівця.

Який результат я можу очікувати?

Упродовж першого року після операції, за умови виконання рекомендацій спеціаліста, пацієнти втрачають понад 80% від зайвої ваги.

Зробіть перший крок та запишіться вже сьогодні!
Консультація хірурга перед операцією безкоштовна!
Відправити заявку