Центр лапароскопічної хірургії
ПРОФЕСІЙНО. КОМФОРТНО. ДОСТУПНО.
Центр лапароскопічної хірургії - це спеціалізований медичний заклад, де проводяться операції з використанням методу лапароскопії. Цей метод мінімально інвазивний і полягає у виконанні хірургічних втручань через невеликі розрізи на шкірі пацієнта з використанням спеціального обладнання, яке передає зображення та дозволяє виконувати операції з високою точністю. Центр лапароскопічної хірургії забезпечує високу якість лікування, скорочує тривалість госпіталізації, зменшує ризик ускладнень та сприяє швидшому відновленню пацієнтів після операції.
тільки найкраще
OLYMPUS VISERA 4K UHD
Висока роздільна здатність
Мінімально інвазивні втручання
Точність та деталізація
Широкий спектр застосувань
24/7 SERVICE
Переваги лапароскопії
Показання:
Лапароскопічна апендектомія
Лапароскопія апендициту — малоінвазивна операція з видалення червоподібного відростка малотравматичним способом. При запаленні придатка прямої кишки виникає небезпека розвитку ускладнень, серед яких найгрізнішим є перитоніт.
При несвоєчасному зверненні за медичною допомогою апендицит може ускладнюватися спайковим процесом, який створюватиме перешкоди для нормального травлення та зачаття. Через запалення апендикса можуть утворюватися міжкишкові абсцеси та запальні інфільтрати. У нашій клініці хірурги виробляють видалення апендициту лапароскопією. Метод є дуже ефективним і безпечним, який вже багато років використовується в європейській медицині.
До операції лікар проводить діагностичну лапароскопію апендициту, візуалізуючи стан черевної порожнини, визначаючи можливі причини появи симптомів, схожих на запалення апендикса: нудота, біль у навколопупковій ділянці та епігастрії, метеоризм, блювання, висока температура тіла. Обстеження з використанням мікроінструментів дозволяє максимально точно встановити, чи страждає пацієнт від апендициту чи гостра симптоматика виникла через іншу патологію (перевертання ніжки кісти, позаматкова вагітність, кишкова інфекція).
Лапароскопічна холецистектомія
Розкриття каменів у жовчному міхурі за допомогою лікарських препаратів та фізіотерапії часто дає лише тимчасове полегшення. Фахівці нашої клініки готові запропонувати інноваційний підхід до оперативного лікування захворювання. Класична холецистектомія передбачає проведення небезпечного оперативного втручання, після якого залишається великий шрам на животі та потрібна тривала реабілітація.
Лапароскопія жовчного міхура — це операція, що дозволяє зберегти функції ураженого органу в ході видалення каменів, що сформувалися. Тривала госпіталізація хворого не потрібна. Проста підготовка до лапароскопії жовчного міхура та мінімальна травматизація тканин є основними перевагами операції без кровотечі.
Дослідні хірурги за показаннями також проводять лапароскопічну холицистектомію - видалення жовчного міхура через незначні розрізи в черевній порожнині під контролем лапароскопа. Ця методика відрізняється мінімальною інвазивністю, досить легко переноситься. Хворі практично відразу після операції можуть повертатися до звичного способу життя. Дотримуватися розумних обмежень за фізичними навантаженнями необхідно кілька тижнів. Але важливо дотримуватися суворої дієти. Вона допомагає адаптувати організм і всю систему травлення до життя без жовчного міхура.
Лапароскопія при травмі живота
За допомогою ендоскопічних технологій вдається лікувати внутрішньочеревні ушкодження без застосування лапаротомії. Методика дозволяє знизити кількість післяопераційних ускладнень, скоротити термін перебування пацієнта в стаціонарі. Найчастіше лапароскопія застосовується при тупій травмі живота, коли не потрібне проведення розсікання черевної стінки для отримання доступу до внутрішніх органів. Як показує лікарська практика, велику кількість пошкоджень можна лікувати ендовідеохірургічним способом.
Лапароскопічне видалення гриж живота
Лапароскопія грижі по праву вважається найважливішим досягненням хірургії останніх років. Відрізняється малотравматичність, забезпечує отримання прекрасного косметичного результату, скорочує період оновлення та дозволяє використовувати різні сітчасті імпланти. На відміну від відкритих технік пластики цей спосіб має вкрай низьку ймовірність появи ускладнень. Найчастіше фахівці проводять лапароскопію пахвинних та пупкових гриж.
Лапароскопічне видалення кісти яєчника
Пухлини яєчників є поширеними патологіями, що виникають у жінок у репродуктивному періоді. Головна небезпека цієї групи новоутворень – висока ймовірність їхнього злоякісного переродження та розвитку ракового процесу. Часто новоутворення яєчників діагностуються лише під час профілактичних оглядів або у процесі лікування супутніх захворювань внутрішніх статевих органів.
Пухлини яєчника підлягають переважно хірургічному видаленню. Така тактика цілком виправдана, оскільки передбачити характер зростання новоутворення ніхто не може. Видалення кіст яєчника за допомогою лапароскопії дозволяє зберегти здатність до зачаття та запобігти розвитку ускладнень. Жінкам репродуктивного періоду в нашій клініці по можливості проводять малоінвазивні лапароскопічні операції з максимальним збереженням здорової тканини яєчника та здатністю пацієнтки надалі мати дітей.
Лапароскопічне видалення міоми матки
Довгий час лікування міоми матки проводили за допомогою гістеректомії, коли доводилося видаляти весь орган, що було абсолютно неприйнятним для жінок молодого та середнього віку. Сьогодні фахівці виробляють міомектомію за допомогою лапароскопічної техніки. Вона дозволяє видаляти одиночні та множинні міоматозні вузли із збереженням матки та функціональності. Операцію здійснюють через невеликі проколи. На животі не залишаються помітні шрами. Безперечною перевагою методики є скорочення післяопераційних болів у жінок, а також зниження ризиків формування спайок у майбутньому.
Лапароскопія при варикоцелі
Лапароскопічна операція при варикоцелі застосовується в діагностичних та оперативних цілях. Хірургічне втручання проводять під зоровим контролем. Зображення операційного поля знаходиться на моніторі. За допомогою ендоскопічних інструментів вдається безпомилково і без рясної крововтрати виділити варикозно змінені вени насіннєвого канатика, зробити їх перев'язку та усунути умови для подальшого розвитку захворювання.
Лапароскопічне лікування рефлюкс-езофагіту (ГЕРХ)
Лікування рефлюкс-езофагіту без скальпеля хірурга стало можливим завдяки застосуванню лапароскопічних методик. Вони дозволяють усувати грижі стравохідного отвору діафрагми без крововтрати та тривалої реабілітації. Також фахівцям доступна методика лапароскопічної фундоплікації, що передбачає встановлення манжети, що захищає стравохід від дратівливого вмісту шлунка. Методика позбавляє необхідності постійно приймати медикаменти і помітно покращує якість життя. Але найважливіше — лапароскопія запобігає появі небезпечних передракових змін у слизових тканинах стравоходу.
Лапароскопічне лікування ахалазії стравоходу
Ахалазія супроводжується розладом рухової активності стравоходу, неповним розслабленням нижнього сфінктера з відсутністю перистальтичної активності органу. В результаті подібних змін виникає дисфагія у поєднанні з постійним болем у грудній клітці. Хірургічне лікування дозволяє повністю позбутися цієї проблеми. Фахівці нашого центру використовують лапароскопічні техніки, які зберігають взаємне анатомічне розташування стравоходу, діафрагми та шлунка, попереджають крововтрату та рецидиви захворювання у майбутньому.
Лапароскопічне лікування виразки шлунка та дванадцятипалої кишки
Лапароскопічні операції при виразках шлунка та дванадцятипалої кишки спрямовані на попередження ускладнень, що виникає при перфорації наявних дефектів слизової оболонки. Лікарська тактика залежить від особливостей конкретного клінічного випадку. Через лапароскопічний доступ проводять клиноподібне висічення виразкових дефектів, ушивання ран у поперечному напрямку. При великих виразках слизову оболонку видаляють уздовж малої кривизни з накладенням поздовжнього шва. Можливе додаткове формування гастроеюноанастомозу. При виразках дванадцятипалої кишки додатково проводять пилоропластику.
Лапароскопічна гастро- та еюностомія
Лапароскопічна гастростомія показана пацієнтам, які не можуть самостійно ковтати. Еюностомія застосовується із тією ж метою. Під час операції зовнішній кишковий нориці накладають на область тонкої кишки для проведення годування пацієнта, якого з об'єктивних причин не вдається годувати за допомогою ентерального харчування. У післяопераційному періоді важливо забезпечити якісний догляд за стомленням, регулярну обробку лінії швів антисептиком.
Лапароскопічна резекція тонкої кишки та видалення дивертикула Меккеля
Дивертикули тонкого кишечника є мішковидними випинаннями слизової оболонки. Супроводжуються кровотечею, запальними процесами, нудотою та блюванням, сильними болями в животі, появою непрохідності. Лапароскопічна резекція тонкої кишки є оптимальним варіантом оперативного лікування.
Лапароскопічна колекторомія
Колектомія передбачає видалення частини чи всього кишечника. Лапароскопічна техніка операції дозволяє робити необхідні маніпуляції з максимальною точністю, контролюючи роботу зображення на моніторі. Хірургічне втручання проводять при колоректальному раку, дивертикуліті, хворобі Крона, неспецифічному виразковому коліті. Найчастіше проводиться лапароскопія сигмоподібної кишки. Якщо коллектомія використовується при злоякісному переродженні тканини, то разом із ділянкою кишечника видаляють лімфатичні вузли для профілактики метастазування пухлини у майбутньому.
Лапароскопічна резекція печінки
Лапароскопічна резекція частини печінки застосовується переважно при об'ємних утвореннях або великих ушкодженнях. Також методика застосовується при первинних злоякісних пухлинах, які відрізняються агресивною течією, швидко ростуть углиб органу та дають метастази. Серед онкологічних новоутворень найчастіше трапляється гепатоцелюлярна карцинома. Своєчасна резекція частини ураженого органу запобігає появі небезпечних для життя ускладнень та покращує загальний прогноз для життя пацієнта.
Лапароскопія при періампопулярних пухлинах
До періампулярних пухлин відносять новоутворення, що локалізуються в області головки підшлункової залози, дванадцятипалої кишки, фатерової ампули та дистальної частини загальної жовчної протоки. Найчастіше онкологам доводиться стикатися з аденокарциномою головки підшлункової залози. Лапароскопія в онкології найкраща, оскільки такі втручання супроводжуються меншим ризиком виникнення післяопераційних ускладнень, скорочують відновлення і не послаблюють організм так, як це роблять порожнинні операції.
Лапароскопічна спленектомія
Спленектомія – це оперативне видалення селезінки. Доступ до органу хірург отримує через невеликі проколи в черевній стінці. Резекцію проводять при гемобластозах, пухлинах, кістах, абсцесах, гемолітичних кризах, спленомегалії та інших порушеннях, що не дозволяють залишити орган через його ураження, дисфункцію та високий ризик появи ускладнень.
Лапаросскопічна нефректомія
Нефроктомія передбачає часткове або повне видалення нирки. Операцію проводять зазвичай у плановому порядку при гнійних ураженнях, травмах, наявності пухлин різного характеру, туберкульозу, атрофії на тлі гідронефрозу, ускладнень сечокам'яної хвороби. Перед тим, як проводити лапароскопію нирок, пацієнти проходять обстеження. Це дозволяє ретельно підготуватись до хірургічного лікування, виявляти можливі протипоказання.
Лапароскопічна адреналектомія
Лапароскопічна адреналектомія — це операція з видалення надниркових залоз з використанням ендоскопічної техніки, спеціального набору ендовідеохірургічних інструментів. Таку тактику лікування вибирають при пухлинах розміром більше 4 см і гормонально-активних утвореннях, що не піддаються консервативній терапії. Лапароскопічні операції дозволяють уникнути отримання вираженої інтраопераційної травми та значно скоротити терміни відновлювального періоду.
Лапароскопія при спайках
Ендоскопічне розсічення спайок проводять при трубноперитонеальному безплідді, яке супроводжується перекриттям просвіту маткової труби, її зрощення з яєчником. Також спайки можуть формуватися в кишечнику, що також потребує відповідного оперативного лікування. Усунення спайкового процесу позбавляє пацієнта болю, порушення функції травлення, відновлює фертильність жінки.
Діагностична лапароскопія
Діагностична лапароскопія – це огляд органів через кілька невеликих отворів у черевній стінці. У ході дослідження хірург використовує лапароскоп, відеокамеру та інструменти. Методику використовують при ризик виникнення внутрішніх кровотеч, що виникають після травм живота. Також діагностичну лапароскопію застосовують при пороках розвитку, жовтяниці неясної етіології для оцінки стану паренхіматозних та порожнистих органів при виникненні ознак асциту. Під час огляду хірург може здійснити малоінвазивні операції або одержати фрагмент тканин для подальшого гістологічного дослідження.
Вартість лапароскопії
Вартість лапароскопії залежить від обсягу послуг. Ціна кожної операції різна. Але первинну консультацію у нашій клініці надають безкоштовно. Пацієнт отримує професійну думку у досвідченого вузькоспеціалізованого професіонала, який спеціалізується на проведенні лапароскопічних операцій та зі стажем роботи понад 20 років. До операції обов'язково призначається обстеження, тому остаточну ціну буде сформовано з урахуванням вартості діагностичних процедур та всіх додаткових послуг.
Про остаточну вартість лапароскопії можна дізнатися після проведення попереднього огляду та консультації. У нашій клініці лапароскопічні операції доступні за ціною, яка проводиться з урахуванням усіх протипоказань та індивідуальних особливостей організму пацієнта. Потрапляючи до нашої клініки, ви можете бути впевнені у бездоганній якості всіх послуг та неухильному дотриманні правил інфекційної безпеки.
досвіду
відгуків
на тиждень
пацієнтів
Команда професіоналів
Іванько Олександр Вікторович
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук.
Трепет Сергій Олегович
Кандидат медичних наук
Емір-Усеінов Таір Сеітхалілович
FAQ
Відповіді на поширені запитання
м. Київ Харківське шосе 121. Корпус "D"
Сб: 10.00 – 17.00