Лапароскопічна пластика діафрагмальної грижі

6 причин скористатися програмою «Лапароскопічна герніопластика при діафрагмальній грижі» у «Центрі лапароскопічної хірургії»
Фіксована вартість без прихованих платежів
Мінімальне втручання — без розрізів
Операція проводиться через п'ять мініатюрних проколів (менше 1 см), що мінімізує травматизацію тканин, пришвидшує відновлення та гарантує естетичний результат.
Швидке та комфортне відновлення
Досвід понад 300 операцій щороку
Щорічно наші хірурги виконують понад 300 лапароскопічних герніопластик при діафрагмальних грижах. Це — ваша впевненість у досвідченості та професіоналізмі нашої команди.
Якісні сітчасті імпланти світових виробників
Залишити заявку на безкоштовну консультацію
Симптоми ГПОД – грижі стравохідного отвору діафрагми
Консервативні методи лікування ГПОД
Слід знати, що методи консервативної терапії призводять лише до тимчасового полегшення стану пацієнта і зводяться до лікування рефлюкс-езофагіту. Лікарські препарати та дієта можуть лише зменшити прояви хвороби, але як тільки пацієнт перестає приймати медикаменти, симптоми знову з'являються.
На нашу думку, на обліку у гастроентеролога мають бути навіть пацієнти з невеликими грижі, такі хворі повинні бути готові протягом життя приймати медикаменти. Крім того, пацієнтам рекомендовано зниження ваги, раціональне харчування, відмова від куріння та алкоголю, зменшення прийомів їжі, виключення з меню деяких продуктів (кава, шоколад, цитрусові тощо).
Види оперативного лікування
У більшості клінік при ГПОД проводиться фундоплікація за Ніссеном — хірургічне втручання, під час якого дно шлунка обертається на 360° навколо стравоходу. При цьому створюється манжета, яка в подальшому перешкоджає потраплянню вмісту шлунка в стравохід, що виключає розвиток езофагіту. Виконання операції можливе як традиційним методом, так і за допомогою лапароскопічного доступу. Однак цей спосіб має кілька недоліків.
Передусім, у пацієнтів з тривало існуючою грижею внаслідок хронічного запалення у стравоході відзначається його укорочення, в деяких випадках на третину, внаслідок чого він розташовується в грудній клітці. Тому манжета під час операції формується не навколо стравоходу, а навколо шлунка, що призводить до утворення клапана в зоні кардии. Це ускладнює сригування — природний захист організму; вживання будь-яких газованих напоїв або великої кількості їжі закінчується відчуттям тяжкості, здуттям і болями.
Проте в нашій клініці розроблена і успішно застосовується спеціальна методика, яка дозволяє уникнути розвитку небажаних наслідків і, відповідно, рецидиву захворювання. Ця авторська методика виконується з використанням лапароскопічної техніки. Отримане під час операції зображення виводиться на монітор, завдяки чому навіть найменші анатомічні утворення в цій зоні (судини, нерви) можна візуалізувати. Окрім дбайливого оперування, слід підкреслити, що операція проводиться через кілька проколів черевної стінки. Відмінний косметичний результат, короткий період реабілітації, можливість розвитку післяопераційних ускладнень зведена до мінімуму — такі основні переваги цього виду втручання.
Підготовка до операції
Ми проводимо планову операцію в тому випадку, якщо пацієнт повністю здоровий. Щоб переконатися в цьому, потрібно буде пройти стандартну передопераційну підготовку. Пацієнта обов'язково огляне кардіолог та анестезіолог, також потрібно здати аналізи крові та сечі, зробити ЕКГ.
Поліпозиційна рентгенографія/рентгеноскопія стравоходу та шлунка.
Гастродуоденоскопія.
Загальні аналізи крові та сечі.
Група крові і резус-фактор.
Коагулограма (кров на згортання).
Біохімічний аналіз крові.
Аналіз крові на гепатит B, гепатит С, ВІЛ.
Реакція Вассермана.
Електрокардіограма – розшифрована.
Результат проходження флюорографії.
Період відновлення
Як правило, операція добре переноситься і не потребує тривалого перебування у стаціонарі.
Після лапароскопічного видалення діафрагмальної грижі пацієнт знаходиться у відділенні хірургії під лікарським контролем.
Тривалість перебування у стаціонарі становить 2 дні. Напередодні виписки лікар дасть рекомендації щодо домашнього догляду: особливості обробки рани, обмеження фізичних навантажень.