Лапароскопічна апендектомія

Апендицит відома і поширена хвороба. Він настає раптово і усувається тільки хірургічним шляхом. До нього схильні люди будь-якого віку і статі, проте згідно зі статистикою більше жінки. Захворювання протікає стрімко і загрожує життю при ускладненнях. Звертатися до лікаря слід уже перших симптомах. Найбільш щадним методом видалення апендикса вважається лапароскопічна апендектомія. Центр лапароскопічної хірургії проводить діагностику і лікування апендициту на високому професійному рівні. Ми раді допомогти кожному!

Визначення

Щоб зрозуміти, що таке апендицит, потрібно розібратися з деякими поняттями. Кишечник – один з важливих відділів травної системи. Кишечник людини складається з двох ділянок – тонкої і товстої кишки. Тонка кишка переходить в товсту, а далі в пряму кишку. При цьому сліпа кишка – це одна зі складових товстої кишки. Апендикс є бічним придатком сліпий кишки. Він являє собою порожню трубку, один кінець якої закритий. Його довжина становить від 5 до 15 см, діаметр – близько 1 см.

Розташування апендикса у людей відрізняється. Відросток може розташовуватися збоку, знизу і навіть ззаду сліпої кишки. Іноді він навіть прилягає до сечоводу або нирки. Раніше його вважали рудиментарним органом, тобто недорозвиненим атавізмом, що залишився в організмі людини від предків. Однак після ряду досліджень вчені прийшли до іншого висновку. Виявлено, що внутрішню поверхню апендикса вистилає лімфоїдна тканина. Тому сучасна медицина відносить його до важливих органів імунної системи.

Оперативне втручання, в тому числі лапароскопічна апендектомія, застосовується тільки в разі запалення відростка, коли виникає хронічний або гострий апендицит. Найчастіше операція проводиться в невідкладному порядку. Затримка хірургічного втручання загрожує розвитком небезпечних для життя ускладнень. Вилив аппендикулярного інфільтрату призводить до великого абсцесу. Видалити сам відросток вже не представляється можливим і хірургам доводиться сікти порушені нагноєнням тканини.

Причини

Запальний процес в апендиксі починається раптово і розвивається стрімкими темпами. Причини апендициту різноманітні. Трапляється, що хвороба виникає під впливом відразу декількох провокуючих чинників зовнішнього і внутрішнього характеру.

Існує 4 теорії розвитку апендициту у людей:

 • Механічна. Це найпопулярніша теорія, згідно з якою порожнистий відросток заповнюється, за рахунок чого звужується вхідний просвіт і він запалюється.
 • Інфекційна. Деякі захворювання інфекційної природи провокують зміна нормальної мікрофлори органу. В результаті відбувається нагноєння і сильне запалення.
 • Судинна. Якщо порушується венозний і лімфатичний відтік у багатьох внутрішніх органах, то це відбувається і в апендиксі. Результатом є набряк і запалення відростка.
 • Ендокринна. Деякі стану викликають підвищення концентрації клітин ДЕС (дифузійної ендокринної системи). У відповідь в організмі людини виникає запалення, в тому числі і самого апендикса.

Класифікація видів гострого апендициту

У медицині виділяють гострий і хронічний апендицит. Найбільш часто зустрічається гостра форма з яскраво вираженою симптоматикою. Запалення тягне за собою гнійні ускладнення, тому оперувати людини необхідно без зволікання. Хронічна форма діагностується рідше. У цьому випадку хвороба протікає на тлі менш вираженою симптоматики.

У медицині існує окрема класифікація гострого апендициту. У ній за основу беруться ті зміни, які відбуваються всередині і зовні апендикса.

Катаральний апендицит

З ним пов’язано більшість випадків. Патологічний процес зачіпає тільки слизову оболонку органу.

Гнійний апендицит

За участю мікрофлори в відростку виробляється гнійнийексудат. Це призводить до закупорки просвіту і наростання тиску всередині відростка.

Деструктивний апендицит

Вважається найбільш небезпечним. Для нього характерний прорив стінки органу з виливом вмісту в черевну порожнину.

Флегмонозний апендицит

Супроводжується вираженим набряком органу, рясним відділенням гною. Настає через 12-24 години від початку захворювання.

Гангренозний апендицит

При цій формі відбувається некроз, тобто відмирання тканин апендициту. Починається загальна інтоксикація організму.

Діагностика апендициту

Симптоми апендициту різноманітні. Багато ознак атипові, тому лікарі між собою називають його «хамелеон». Визначити захворювання тільки за скаргами зазвичай не вдається, тому пацієнта направляють на УЗД апендициту. За допомогою апарату УЗД обстежується нижній правий квадрат живота. Якщо пацієнт може вказати на найболючішу точку, то обстеження починається з неї. Якщо людина не може локалізувати біль, тоді поетапно обстежується вся черевна порожнина.

Симптоми

Біль при апендициті досить виражена з концентрацією в одній області або розлита по всій області живота. Больові відчуття посилюються при русі людини. Інтенсивність болю може поступово наростати, у міру прогресування захворювання. Температура при апендициті рідко піднімається вище 38 °. Зазвичай погіршується апетит, виникає нудота і блювота.

Апендицит – симптоми у жінок і чоловіків:

 • З якого боку болить апендицит? Біль виникає у пупка, далі переміщається на нижню частину живота з правого боку.
 • Який характер больових відчуттів? Живіт болить постійно. Спочатку болить помірно, потім сильніше. Самопочуття погіршується в міру прогресування хвороби.
 • Як швидко погіршується стан людини? Наростання больових відчуттів відбувається протягом декількох годин, поки терпіти стає неможливо.
 • При натисканні біль посилюється або стихає? Якщо натиснути на живіт з правого боку, то больовий синдром посилюється. Будь-який рух також провокує біль.
 • Симптоматика апендициту індивідуальна, все залежить від віку і супутніх захворювань. Багато ознак схожі з іншими патологіями шлунково-кишкового тракту. Симптоми апендициту у жінок можуть вказувати на гінекологічні патології.

Ускладнення

Хвороба прогресує стрімко. При гострому апендициті важливо своєчасно провести операцію, інакше людина може загинути. Відсоток смертельних випадків ще вище, якщо лопнув апендицит. В цьому випадку стінка апендикса проривається, і запальний процес переходить на всю черевну порожнину. Медичною мовою – це перитоніт. Стан характеризується гострим болем, наростанням загальної больової симптоматики. Разом з тим і збільшується складність оперативного лікування. Хірургу доводиться санувати і дренувати порожнину очеревини. При цьому ускладнюється і продовжується післяопераційний період реабілітації пацієнта.

Апендицит у вагітних

Фізіологічні особливості вагітної жінки ускладнюють діагностику апендициту. Через зміни, пов’язаних з вагітністю, лікарю важко встановити клінічну картину захворювання. Залежно від терміну матка впливає на розташування внутрішніх органів, в тому числі і апендикса. Негайно оперують гострий апендицит під час вагітності. При цьому фахівці з особливою ретельністю проводять діагностику та підготовку до операції, вибирають найбільш щадні для дитини препарати.

Лікування

Апендицит не лікується медикаментами, його видаляють тільки хірургічним шляхом. Тут існує два варіанти проведення операції – відкритим способом або лапароскопічним доступом. Лапароскопічна апендектомія дозволяє провести видалення якісно і з мінімальними розрізами на тілі людини. На сьогоднішній день в медицині це вважається ефективним і надійним рішенням даної проблеми. Операція за допомогою лапароскопа проводиться під загальним наркозом. Всі дії хірурга всередині тіла повністю ідентичні виконання втручання традиційним шляхом. По закінченню операції на місця проколів накладаються шви довжиною не більше 2 см.

Апендектомія – це хірургія нового покоління і найкраще, що може запропонувати сьогодні медицина. У цьому випадку операція проводиться за допомогою спеціального обладнання. У нашому Центрі лапароскопічної хірургії для проведення апендектомії використовується сучасна лапароскопічна стійка

Питання та відповіді

 

Висновки


Шановні пацієнти! Запрошуємо Вас в клініку Центр лапароскопічної хірургії для проведення лікування. У нас найкращі фахівці, сучасне обладнання, відмінний сервіс. Важливо, що ми тримаємо низьку ціну при високому рівні лікування, є знижки для інвалідів і пенсіонерів. Бережіть здоров’я і довіряйте досвідченим лікарям, адже тільки грамотний лікар може швидко діагностувати хворобу і прийняти рішення про її ефективному лікуванні. Попередня консультація обов’язкове, так як у нас індивідуальний підхід до лікування кожного пацієнта. Тільки у нас лікування буде якісним, а одужання швидким і комфортним!

  Запись на бесплатную консультацию


  0/5 (0 Reviews)